درباره ما

با رشد و توسعه تکنولوزی بویژه شبکه های ارتباطی مرزهای جغرافیائی هر روز تحت سیطره فن آوریهای نوین بشر در حوزه ارتباطی قرار می گیرد و در این حوزه حفظ حریم و دست آوردهای محلی، منطقه ای در بخش مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیتی با مشکلات زیادی روبرو گردیده است. امروزه سردمداران ثروت و قدرت در جهان با استفاده از ابزارها و شیوه های مختلف ارتباطی همه مرزها را برای خود شکسته و سعی در القای فرهنگ و نفوذ خود جهت سیطره بر جهان را دارند و در این راه با بهره گیری از ترفندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تلاش می نمایند مقاومت های کشورها، ملت ها و فرهنگ را شکسته و به اهداف خود دست یابند.

در حالیکه جهان را بمثابه دهکده جهانی محسوب کرده ومرزهای جغرافیائی را صرفاً یک خط فرضی ترسیم شده می پندارند و بدنبال چالش کشیدن تمدنها، فرهنگ، ادیان و خرده فرهنگ های محلی و ملی کشورها در حاکم کردن تفکر امپریالیستی درسایه لیبرالیسم، سرمایه داری و حقوق بشر می باشند در صورتیکه کماکان در برخی از نقاط جهان ملت ها سعی دارند هویت ملی فرهنگی و تاریخی خود را در چارچوب سرزمین مادری خود حفظ کنند.

کشور ما ایران با سابقه تاریخی تمدن درخشان خود در عصر حاضر در مقابله با تهدیدهای جدی تک قطبی شدن قرار گرفته و بویژه که با وقوع انقلاب اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی خود در منطقه و جهان الگوی مناسب برای کشورهایی قرار گرفته که ضمن تاکید بر هویت ملی خود در مقابل سیطره قدرت و لیبرالیسم غرب ایستادگی کرده است.

شاید بتوان سه فاکتور تمدن و فرهنگ غنی، ام القرای جهان اسلام با تاکید بر مکتب شیعه علوی و حاکمیت مردم سالاری دینی را دلیل این همه ستیزه جویی غرب خصوصاً صهیونیسم جهانی را بر علیه ایران شمرد.

سرزمین کهن ایرانکه امروزه، ایرانی ها به آن افتخار می کنن در قرون متمادی با فراز ونشیب های فراوان برخوردار بوده و زمانیکه برگ هایی از تاریخ این کشور ار ورق می زنیم و با تجاوزات و تحدید سرزمین مواجه می شویم

چنانچه امروزه ما نتوانیم اقدامات خود را در حفط یکپارچگی، توسعه متوازن و ایجاد محیطی امن و پایدار را در مناطق مرزی کشور به انجام برسانیم، قطعاً در آینده با چالش های جدی مواجه خواهیم شد و آیندگان درباره ما قضاوت سختی خواهند کرد.

کشوری که در آن زندگی می کنیم با ۱۵ کشور همسایه است و حدود ۹۴۴ کیلومتر مرز دارد که از نظر تعداد همسایه به همراه چین در رتبه دوم جهان قرار دارد. ویژگیهای طبیعی، انسانی و فرهنگی مناطق مرزی ایران خود نشان از تنوع و پیچیدگی مدیریت بر این سرزمین را دارد.

حفظ تمامیت ارضی و استقلال و آزادی کشور در گروه تلاشهای مختلف همه آحاد کشوری است و امروزه کسی نمی تواند خود را از این مسئولیت شانه خالی کند. زیرا حفظ و حراست از سه فاکتور فوق صرفاً سلاح به دست گرفتن و جنگیدن نیست بلکه مهمترین قدم اول آگاهی از سرنوشت کشور و آینده آن است. بصیرت داشتن و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی پیرامون ما ایجاب می نماید در مقابله با تهاجم اطلاعاتی، سیاسی، فرهنگی غرب و ایادی وابسته ( صهیونیسم جهانی و حاکمان مرتجع منطقه) از ابزارهای مختلف استفاده و با بهره گیری از آثار تمدنی کهن، اسلام ناب محمدی(ص)، ثمره انقلاب پرشکوه ملی و اسلامی و دفاع مقدس در حفظ سرافرازی کشورمان تلاش نموده و برگ زرینی دیگری بر صفحات تاریخی این کشور بیفزائیم.

هدف از ایجاد این سایت پوشش کامل تمای اخبار، تحلیل ها، مقالات، قوانین و مقررات مربوط به مرزهای کشور است. در بررسی سایت های مختلف در خصوص مسائل ایران، خلا چنین سایتی به شدت احساس می شد بویژه برای مسئولان و دست اندر کاران این حوزه که فرصت کافی جهت کندوکار جهت بررسی اخبار و تحلیلها مربوط به مسائل مرزی کشور را ندارند.

تلاش دست اندرکاران این سایت به این است که تا حد ممکن اطلاعات و اخبار مکتسبه را که فاقد طبقه بندی در کمترین زمان ممکن منعکس سازند. و در این راه از همه دستگاه ها و سازمانهای مرتبط که امکان انتشار اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و ورزشی استانها شهرستان های مرزی را دارند در خواست می نماید درغنی تر نمودن این سایت مساعدت لازم را بعمل آورند.

مدیرمسئول سایت

محمد نقی دیده بان

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پرتال تحلیلی و خبری اخبار مرز (مرزنیوز) میباشد.